آیا با دستگاههای جدید مشکل چاپ با عرض های بیشتراز یک متر امکان پذیر است ؟

بله ،خوشبختانه دستگاههای جدیداین مرکز با بهره گیری از تکنولوژی های روزدنیا در صنعت چاپ امکان چاپ پارچه در عرض 160سانتی متر و طول نامحدود را فراهم ساخته است .

آیا نوع وجنس پارچه تاثیری در کیفیت چاپ دارد ؟

 تار و پود و نخ مورد استفاده تاثیر بسیاری بر چاپ خواهد گذاشت. نحوه عمل چاپ سابلیمیشن به گونه ای است که هر چه از مواد پلی استر بیشتری در پارچه استفاده شده باشد کیفیت نهائی بهتر خواهد شد. زیرا چاپ سابلیمیشن با دمای بالای 200 درجه انجام می گیرد. در این دما رنگ از روی کاغذ مخصوص بخار شده و بروی پارچه می نشیند. پلی استر و یا همان مواد نفتی باعث می گردد که رنگ با حرارت در جان و بافت پارچه نفوذ کند و چاپ به بهترین شکل ممکن انجام گیرد. بنابراین هر چه درصد پلی استر در پارچه بیشتر باشد این نفوذ در بافت پارچه بهتر انجام خواهد گرفت و چاپ نهائی پر رنگ تر، شارپ تر و زنده تر خواهد بود و البته باعث میگردد ماندگاری بیشتری نیز داشته باشد.


برای اینکه بهترین کیفیت چاپ را داشته باشیم چه رنگی برای پارچه مناسب است ؟

همانطور که خدمت شما عرض شد بهترین رنگ برای پارچه در چاپ سابلیمین رنگ سفید می باشد. اما شاید عده ای از خود بپرسند که چرا پارچه ی سفید؟ و اگر بخواهیم پارچه ای با زمینه ی رنگ دیگری داشته باشیم چه باید بکنیم. باید این نکته را گوشزد شد که نه تنها در چاپ سابلیمیشن مشکلی در این زمینه نیست بلکه حتی این یکی از نقاط قوت این نوع چاپ روی پارچه می باشد. بدین علت که تمامی سطح پارچه قابل چاپ می باشد یعنی اگر شما یک پارچه ی سفید داشته باشید می توانید هر رنگی روی آن چاپ نموده و پارچه را کاملا به سلیقه ی خود تبدیل کنید. هیچ محدودیتی در این مورد وجود ندارد. زیرا می توان رنگ پارچه ی سفید را توسط چاپ به هر رنگی و به هر طرحی تغییر داد. بعد از پارچه ی سفید پارچه هائی با رنگ های روشن، مانند زرد روشن، صورتی روشن، آبی روشن، کرم روشن، سبز روشن و کلا هر پارچه های که دارای رنگ روشن می باشد قابل استفاده است. اما در این نوع پارچه ها بدین علت که رنگ پارچه روی رنگ چاپ تاثیر گذار است لذا ممکن است در بعضی از رنگ ها، چاپ با تغییراتی همراه باشد لکن توصیه نمیشود و بهتر از قابلیت بالای سابلیمیشن در رنگ آمیزی اختصاصی پارچه ی سفید به پارچه ی مورد نظر استفاده شود.

 

نام پارچه های قابل چاپ چیست ؟


در نهایت طبق تجربیاتی که ما در این مورد در مورد چاپ پارچه بدست آوردیم و طی آزمون و خطاهائی که روی پارچه های مختلف برای مشتریان گوناگون انجام گرفته است به این نتیجه رسیده ایم که پارچه هائی مانند : ساتن، اسپان، فلامنت، ریون، شانتون، پورش، حریر، ونیزی، قواصی و برخی از پارچه های خانواده ی ویسکوز قابل چاپ می باشند. این پارچه ها در موارد گوناگونی کاربرد دارند و مورد استفاده قرار می گیرد. این پارچه ها جواب خود را پس داده اند و عموما بدون دردسر و مشکل قابل چاپ می باشند. با این حال خلوص تولید پارچه ها، نحوه ی بافت و الیاف و موادی که کارخانه ی تولید کننده ی آنها در تولید نخ مربوطه مورد استفاده قرار میدهد عموما بسیار متنوع می باشد لذا بهترین روش برای پیش بینی چاپ پذیر بودن پارچه تست آن می باشد تا از این نظر اطمینان حاصل شود که آیا پارچه قابل چاپ می باشد یا خیر.

 

روی چه پارچه هائی چاپ انجام نخواهد گرفت؟


وقتی درصد پلی استر پارچه پائین باشد نتیجه ی چاپ معکوس خواهد بود. یعنی وقتی شما در چاپ سابلیمیشن از پارچه هائی استفاده کنید که درصد پنبه ی بالائی دارند چاپ بخوبی انجام نخواهد گرفت و یا در بعضی پارچه ها اصلا چاپی انجام نخواهد شد. در بعضی پارچه ها نیز ممکن است چاپ انجام شود اما در اثر شستشو از بین برود. بنابراین وجود پلی استر بالا عامل بسیار مهمی در کیفیت نهائی چاپ خواهد داشت. همچنین پارچه هائی که از کتان و الیاف طبیعی ساخته شده اند به علت جذب بسیار بالا و سریع جوهر سابلیمیشن نتیجه ی مطلوبی نخواهد داشت. نکته ی مهم دیگر اینکه از آنجا که در چاپ سابلیمیشن رنگ سفید وجود ندارد لذا در صورتی که پارچه مشکی باشد عملا چیزی بعد از چاپ روی آن دیده نخواهد شد.ذکر این نکته بسیار مهم می باشد که پارچه های تیره مانند مشکی، قهوه ای تیره، سرمه ای و از این دست قابلیت چاپ ندارد و رنگ چاپ در تیرگی رنگ پارچه گم خواهد شد بنابراین چنین پارچه هائی را برای این نوع چاپ از ذهن خود بیرون کنید.

 

ماندگاری چاپ روی پارچه چقدر است ؟


همانطور که در بالا نیز ذکر شد انتقال رنگ روی پارچه در چاپ سابلیمیشن توسط گرمائی با دمای حدود 200 درجه سانتیگراد انجام می پذیرد. این گرما علاوه بر انتقال رنگ وظیفه ی فیکس نمودن رنگ را بر روی پارچه نیز به عهده دارد. یعنی چاپ و رنگ کاملا در بافت پارچه نفود می کند و در آن عجین میشود. این تغییرات شیمیائی که توسط دما انجام می گیرد باعث میگردد دوام این چاپ کاملا همیشگی و دائمی باشد و برخلاف چاپ های دیگر هیچ چیزی باعث از بین رفتن آن نخواهد شد و شستشوی این پارچه براحتی و کاملا با مواد شوینده ی معمول و یا با ماشین لباسشوئی انجام خواهد گرفت و هیچ تاثیر منفی بر ماندگاری آن نخواهد داشت و صد در صد قابل شستشو می باشد. البته حتما باید از مواد شوینده وایتکس را فاکتور بگیرید زیرا وایتکس به عنوان یک شوینده و ضدعفونی کننده ی قوی تقریبا هر رنگی را از روی هر پارچه ای از بین می برد. در نهایت این اعتماد وجود دارد که این روش چاپ با ماندگاری بالا می تواند گزینه ی بسیار مناسبی برای چاپ منسوجات و البسه باشد.

 

چاپ روی پارچه در ابعاد بزرگ


در این روش که استفاده از دستگاه های بزرگ مد نظر است حداکثر عرض چاپ 160سانتی متر میباشد طول رول و پارچه اهمیتی ندارد. یعنی می توان پارچه هائی با عرض 160 و طول بی نهایت با این روش چاپ نمود. اما از آنجا که استفاده از این روش دارای استهلاک زیادی می باشد حداقل متراژ چاپ 100 متر می باشد تا هزینه های جانبی هم برای ما و هم برای شما به صرفه باشد و محاسبه ی قیمت بر اساس متر مربع انجام خواهد گرفت. البته انجام تست حتما بعد از عقد قرارداد و قبل از چاپ نهائی صورت خواهد گرفت اما چاپ فقط به عنوان نمونه و در متراژ پائین مقدور نخواهد بود. این چاپ هم می تواند بصورت شیت و هم بصورت رول انجام گیرد..

 

موارد استفاده چاپ روی پارچه
بسیاری از این پارچه ها در تولید انواع البسه بخصوص مانتو که بسیار نیز در بین دختران جوان مد شده است مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از تولیدی ها پارچه های خود را در اختیار ما قرار می دهند و از پارچه ی نهائی برای دوخت و تولید البسه استفاده می کنند. از آنجائی که این چاپ دارای محدودیت طرح و رنگ نمی باشد می توان طیف گسترده ای از لباس ها را با استفاده از آن تولید نمود. دقت در این نوع چاپ بقدری بالا می باشد که حتی شما می توانید تصویر چهره را با ریزترین جزئیات و دقت بالا روی پارچه چاپ نمائید.از دیگر استفاده های چاپ روی پارچه می توان به چاپ روی پرچم در ابعاد بزرگ اشاره نمود که برای ارگان ها و سازمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. از چاپ روی پرچم های اهتزاز گرفته تا پرچم های تشریفات و حتی رومیزی نیز امروزه بدین طریق چاپ می شوند و به علت سهولت و البته دقت و کیفیت بسیار بالا مورد توجه زیادی قرار گرفته اند.موارد استفاده ی چاپ روی پارچه بسیار گوناگون و متنوع می باشد اما می توان به عنوان نمونه به بخشی از موارد استفاده ی چاپ روی پارچه اشاره کرد که شامل دسته های زیر می باشد:  چاپ روی انواع لباس، چاپ روی مانتو، چاپ روی پرده، چاپ روی ملحفه، رو تختی و چاپ انواع کالای خواب، چاپ پارچه ی رو مبلی مخمل، چاپ کوشن و روبالشی، چاپ پارچه کیف و کفش و کوله، چاپ کروات، چاپ رومیزی، چاپ شال و روسری و تولید و چاپ لباس ورزشی و یا مجلسی و لباس های اسپورت و متنوع ، چاپ فرش های مخصوص. ایجاد نقش و نگار گوناگون روی پارچه می تواند طیف وسیعی از خواسته های طراحان و افراد را پوشش دهد. امروزه می توان با این روش بدون محدود شدن در مقابل طرح های پارچه ی موجود در بازار نسبت به تولید و چاپ پارچه هائی با سلیقه ی شخصی و همچنین نزدیک تر به مد روز تولید نمود. با این روش دست طراحان لباس بسیار باز میشود و می توانند و با ذوق و هنر خویش آنچه را که در ذهن خود دارند خلق کرده و با ارائه ی شیوه های مختلف لباس هائی تولید نمایند که علاوه بر مقبولیت بیشتر نزد مردم، حس زیبائی بیشتری را نیز القا نموده و بسیار سریع رشد صنعت لباس هنری در کشور را شاهد باشیم. مقبولیت این نوع چاپ آنقدر سریع بوده که اگر هم اکنون سری به بازارهای بزرگ شهر بزنید طیف گسترده ای از این نوع چاپ را در مغازه ها مشاهده خواهید کرد که الالخصوص در تولید مانتوهای زنانه نمود بیشتری پیدا نمود و به سرعت توسط قشر جوان مورد توجه قرار گرفت. خصوصیت منحصر بفرد بدون یکی دیگر از خصوصیاتی است که تنها با این چاپ مقدور می باشد.

انواع چاپ پارچه از لحاظ مقیاس تبلیغاتی

در مدل تبلیغاتی تنها از یک سیلک استفاده نمی شود زیرا حجم سفارش مشتری بالا می باشد.

1) چاپ روی پارچه با جوهر UVکیفیت بالا
2) چاپ روی پارچه با جوهر سابلیمیشن
3) چاپ پارچه با جوهر لاتکس
4) چاپ روی پارچه با جوهر indoor تبلیغاتی
5) چاپ روی پارچه با جوهر اکوسالونت
6) چاپ پارچه با جوهر سالونت
استعداد و توان فنی مجموعه شما روزانه چه متراژپارچه است ؟

مفتخریم در سال 1397به چاپ 7000مترپارچه در روز رسیده ایم .

 

 

مجموعه تخصصی چاپ پارچه اریس 

مرکز تخصصی چاپ پارچه اریس با توانمندی بالا درزمینه چاپ تخصصی پارچه و بکارگیری از دستگاههای روز دنیا در صنعت چاپ پارچه همراه با پرسنلی باتجربه فعالیت میکند .مشتری مداری ،صداقت در کار همراه با سرعت در تحویل کار و کیفیت بالای کارها از اولویت ها و اهداف این مجموعه است. استفاده از بهترین دستگاه های روز چاپ، این مجموعه را برآن ساخت تا بتواند روزانه بیش از 3000 متر پارچه را با کیفیت فوق العاده چاپ  و تحویل نماید.

تلفن تماس :۵۵۸۴۰۹۸۱-۰۲۱

موبایل :۰۹۱۲۳۹۵۱۷۴۹

پست الکترونیک :info@eriseprint.ir

آدرس:تهران ،اتوبان نواب جنوب ،اتوبان شهید چراغی ،بعداز مترو شریعتی جنب کوچه هفتم پلاک ۱۶۴

کلیه حقوق این سایت متعلق به مجموعه چاپ پارچه اریس می باشد.   Copyright © 2018

Template Design:Dima Group